المپیاد کامپیوتر به طور کلی به دو بخش عملی و تئوری تقسیم میشه. بخش تئوری شامل اصول شمارش، ترکیبیات غیر شمارشی، گراف و مباحث مرتبط میشه. دو مرحله ی اول المپیاد کامپیوتر رو مسائل و مباحث تئوری تشکیل میدن.

اما بخش دیگه که بخش عملی المپیاد هست شامل برنامه نویسی و الگوریتم میشه.

برای بخش برنامه نویسی نیازه به تسلط روی زبان c++. و همچنین چندین تا الگوریتم هستن که درک فلسفه و منطق پشت سرشون لازمه ی ادامه ی کار تو المپیاد کامپیوتره.

برای بخش عملی المپیاد کامپیوتر دو تا دوره ی خوب استفاده کردم و به شدت راضی هستم!

این دو دوره توی کوئرا کالج تحت عنوان های "مبانی برنامه نویسی و تفکر الگوریتمی" و "تفکر الگوریتمی پیشرفته و ساختمان داده ها" موجود هستن.

دوره ی اول پیش نیاز دوره ی دومیه هست.

دوره ی مبانی سینتکس های مورد نیاز c++ رو پوشش میده و تعداد خیلی زیادی تمرین قرار گرفته در این دوره.

برنامه نویسی مثل رانندگیه! یه راننده ی خوب هیچ وقت با خوندن کتاب آیین نامه یا دیدن فیلم رانندگی دیگران رانندگی یاد نمیگیره! تو برنامه نویسی تمرین و تکرار و حل مسئله خیلی مهمه.

دوره ی تفکر الگوریتمی هم چند تا متود و شیوه ی حل مسائل رو توضیح داده و همچنین چند تا الگوریتم گراف و . رو.

فکر کنم توضیحات کافی باشه!

بریم برای دادن لینک:

• دوره ی مبانی برنامه نویسی و تفکر الگوریتمی (کلیک +)
  • دوره ی تفکر الگوریتمی پیشرفته و ساختمان داده ها (کلیک +)

* نکته ی مهمی که درباره ی استفاده از این دوره ها وجود داره اینه که تا جایی که امکانش هست راه حل نخونید و خودتون به تنهایی سوال ها رو حل کنید. از ابزار سرچ هم فقط زمانی استفاده کنید که بخواید یه سینتکس خاص رو پیاده کنید یا هر چیز دیگه تو این مایه ها. هیچ وقت راه حل مسئله رو مستقیما برندارید بخونید! خیلی مهمه ها!

آموزش برنامه نویسی و الگوریتم

معرفی دو دوره ی مناسب برای برنامه نویسی و الگوریتم

ی ,دوره ,رو ,نویسی ,برنامه ,ها ,دوره ی ,برنامه نویسی ,تفکر الگوریتمی ,نویسی و ,المپیاد کامپیوتر ,تفکر الگوریتمی پیشرفته ,مبانی برنامه نویسی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

luxrysoft ar491 pc downloads and tips Emily's life necfootstoolless ervi انجام پروژه های تجزیه و تحلیل و مهندسی نرم افزار انواع ویزای روسیه vectorigraf زعفران